Únor 2014

Ilustrace

13. února 2014 v 22:07 | Luci |  Škola

Ilustrace zvoleného textu nebo hudby. Já si zvolila básně J. H. Krchovského, konkrétně jsou tuším všechny ze sbírky Nad jedním světem. Musím přiznat, že mám tuto poezii velmi ráda. Z toho, co jsem doposud četla, mě oslovuje nejvíce. Na druhou stranu přiznávám, že mé obzory by potřebovaly ještě dost rozšířit, přesto si ale nemyslím, že by se objevil básník, jehož tvorba by se mi líbila ještě více.

Odevzdávala se maketa publikace, tak jsem chvíli váhala, jak to udělat, zda-li vám sem dát pouze fotografie a básně připsat, nebo básně vůbec nedávat... Nakonec tu máte celou "knihu" i s tiráží, titulkou a tak. Jedná se vždy o dvoustranu. (Kromě první a poslední stránky.) Aby byl text všem k přečtení, fotky jsem nahrála kromě blogu i na imagebam, tak snad to bude dostačující řešení. Tiráž obsahovala i mou adresu a kontakt, které jsem ale raději smazala.

Fotografie byly pořízeny na kinofilm, který byl po vyvolání oskenován.
Klauzurní práce 4. ročník - Fanoušci

2. února 2014 v 21:58 | Luci |  Škola

Zadání:
Módní fotografie - Identity

Student vytvoří sérii snímků, která s uplatněním postupů užívaných v současné módní fotografii představí způsob odívání a životní styl určité zvolené společenské nebo pracovní skupiny lidí (např. železničáři, bezdomovci, skupiny teanegerů podléhající ve volbě oblečení diktátu konzumu nebo hledající svůj image v různých alternativách, apod.).

Jedná se o klasickou časopiseckou zakázku, která předpokládá využití jedné fotografie na titulní stránce a uplatnění dalších snímků k ilustrování textu. Výraznou roli hraje neotřelost a nápaditost řešení, barevná kompozice, zvolená snímková technika a osvětlení.
Klauzurní práce 4. ročník - Splav

1. února 2014 v 14:57 | Luci |  Škola

Jsme přijatí! Všichni tři. Neuvěřitelné. :)


První část letošních klauzurních prací. U čtvrtých ročníků se konaly dříve, již před Vánoci. Po novém roce byly vystavovány v Malé scéně v Ústí nad Orlicí, kde se před zahájením výstavy promítala i naše videa.

Zadání:
Subjektivní dokoment - Prostor uvnitř, prostor vně.

Zkoumání a subjektivní interpretace nalezeného nebo vytvořeného prostoru či životního prostředí, jeho uživatelů a vzájemných vztahů pomocí média fotografie. Práce vychází ze vztahu autora ke zvolenému prostředí a jeho jedinečným pohledem zhodnotí význam místa, probíhající děje a vzájemné vztahy, které v něm probíhají.
Volba vhodného prostředí je zcela zásadní. Důležité je zachycení jeho autentické atmosféry. Úspěšné zvládnutí zadání a dobrý výsledek práce vyžaduje opakovaný a systematický přístup k tématu.