Květen 2012

Pařezy

30. května 2012 v 20:14 | Luci |  Příroda

Opět něco málo z volné tvorby.Stylizovaný portrét

14. května 2012 v 19:44 | Luci |  Škola

Další z několika úkolů do školy byl stylizovaný portrét v ateliéru. Odevzdávalo se pět černobílých fotografií (foceno digitálně) - 1 celek; 2 polocelky; 2 detaily. Práce se světlem, rekvizitou, líčením, oblečením, gestama...
Pro tuhle práci jsem si nakonec jako "model" vybrala svého taťku. Chvíli jsem uvažovala i nad sestrou, ale tohle se jevilo jako přijatelnější. Nejvíce jsem se obávala svícení a celkově toho, jestli vůbec něco vymyslím. Nevím, jestli jsem to tu už psala, ale jsem spíše "hledač", nebo jak se to nazývá, radši si objekt pro focení prostě najdu, než abych si ho vytvořila, a to platí pro vše, nejen pro portrét. Takže to zas tak stylizované není, což říkal i učitel, ale nakonec to prý tak moc nevadí, že on je sám o sobě zajímavý. Světlo pak taky nějak dopadlo, ani jsem nad tím nepřemýšlela a jakž takž to vyšlo.
Nejvíce se nepovedl ten celek, to jsem už věděla při prvním prohlížení, a učitel měl stejný názor. Špatné svícení. Jinak je to prý v celku dobré. Jak světlo, tak výrazy tváře a apod.
Měla jsem něco přes sto fotek, pak jsem výběr zůžila asi na 15 a ve finále vybírala z 9. Sem Vám dát tedy těch posledních děvet fotek, s tím, že prvních pět jsem odevzdávala. Nakonec to teda zas tak strašné nebylo :).