Březen 2011

Západ slunce

26. března 2011 v 15:07 | Luci |  Příroda
Když já si prostě nemůžu pomoct. Vím, že je to ohrané a kýčovité, ale já to stejně téměř vždy vyfotím :))
Hodně podobné fotky jste už mohli vidět v článku Voda, slunce, stromy, kde se Vám, soudě podle komentářů, fotky líbily. Tak snad mi tenhle článek odpustíte ;). Na nějakou dobu se Vás fotkami tohoto typu pokusím nezatěžovat :)
Koláže

25. března 2011 v 19:55 | Luci |  Ostatní
Pár takových "koláží" bez hlubšího významu :))
Mimochodem, od včerejška jsem oficiálně tetou. Sice o měsíc dřív, ale naštěstí bez komplikací, tak jsem šťastná :))


Led

23. března 2011 v 19:45 | Luci |  Příroda
Foceno u řeky u splavu. Je to snad moje nejoblíbenější místo. Jak na focení, tak klidně jen tak na procházku. Není tam nic ohromujícího, ale když se Vám podaří, že tam nikdo není, nad tou řekou zapadá slunce a slyšíte jen hukot vody, tak je to fakt nádherné... :)
Jelikož ještě před měsícem mrzlo, tipovala jsem správně, že u splavu bude voda alespoň trochu zamrzlá. Bylo neuvěřitelné, jaké obrazce stříkající voda vytvořila. Já na tom mohla oči nechat... Doufám, že z fotek bude aspoň trochu poznat, jak to vypadalo :)
Včera jsme dělali klauzury z kresby - zátiší. Fotku mám, sice trochu pofidérní, ale mám. Uvidím, jestli budu ten můj výtvor zveřejňovat. Možná, že kdybych na to měla o půl hoďky víc, že by to bylo maličko lepší, ale nevim, nevim. Doufám, že to tak na tu trojku stačit bude. Uvidíme... :)


Nádraží - Dokument

17. března 2011 v 19:24 | Luci |  Dokument
Příprava na klauzury. Z fotky máme dva úkoly: struktury - podobnost přírodního a umělého světa (např. kůra / oprýskané dveře) a dokument - lidé na veřejných místech (obchod, zastávky, náměstí, nádraží, podchody atd. → vybrat si jedno místo a tam fotit). Obojí bude na film.
Toto je jen taková příprava na ten dokument. Focená digitální zrcadlovkou. Vybrala jsem si vlakové nádraží. Fotek je dost, některé motivy se opakují. Ve výsledku budeme odevzdávat 3-5 fotografií a bylo doporučeno nafotit tak 5 filmů. Takže projdou opravdu jen ty nejlepší. Z těchto by to asi nebyla ani jedna... Nevím. Ale jak jsem psala, je to jen příprava, zkouška. Chvílemi mi, a určitě nejenom mně, dělá problém fotit cizí lidi. Asi mám strach. Proto jich je zatím většina zezadu. Ale časem to snad zkousnu :)
Fotky jsou černobílé, proč je asi jasné. Krom poslední nebyly nijak ořezávány. Myslím, že to napoprvé není úplně nejhorší, ale na druhou stranu zase nic dokonalého. Jak která fotka. Snad se alespoň některé budou líbit :)
Příští a přespříští úterý se dělají klauzury z kresby... Jaj :D


Obývák - Detail

3. března 2011 v 19:53 | Luci |  Ostatní
Opět jen takové cvaky... :)
Nejprve jsem chtěla nějak více upravit barvy, ale nakonec jsem je nechala originál :)

Před týdnem jsem se vrátila z lyžáku a o prázdninách, které mi začínají v pondělí, jedu na hory zase s rodiči. Z lyžáku bohužel nemám jedinou fotku, páč to fakt nešlo, ale o prázdninách budu fotit jako divá :). Však nám to taky pak učitel nakázal... :)